Thursday, July 13, 2017

Yatak odasında yeni bir şeyler..


Merhabalar tekrar,
Bloğuma yeni yazılar yazacağım diye hem size, hemde kendime söz vermiştim. Ama tekrar başlamak, pas tutmuş yerleri açmak uğraştırıyor biraz.. Geçen gün yanlışlıkla hep açık duran hesabımdan çıkmışım, sonra yeniden girmek istedim.. Değil şifreyi, hangi email ile açtığımı bile unutmuşum.. Neyse biraz uğraştırdı ama sonunda tekrar buradayım işte :))

Yaz tüm tembelliği ile devam ediyor buralarda.. Sabah yine çok erken kalkıyoruz, sıcak bastırmadan denize gidiyorum sonra evde yapılması gerekenleri yapıyorum sonrasında da hem biz hemde tüylü çocuklar uzun bir siesta yapıyoruz öğleden sonra.. Evle ilgili çok fazla yeni projeler yapamıyorum. Aslında her yaz böyledir benim için, değil yeni projeler, çoğu kez fotoğraf çekmek bile zoruma gidiyor..Aslında en rahat çalıştığım aylar hep bahar ayları olur benim için ama Mart ortasında bir ameliyat geçirince. bahar da yapmak istediğim bir sürü şeyi yapamadım. Neyse Allah sağlık versin de yine yapılır her şey.. Bu sabahta yatak odasını biraz düzenleyince üşenmedim fotoğrafta çektim biraz.. Fotoğraf çekerken terleyince biraz klimayı çalıştırdım, o sırada Ares'cim de gönüllü olarak geldi fotoğraf karesine girdi bu sefer.:))


Yazın yatak odalarında malum hep pike kullanıyoruz.. Ben özellikle yazlık evlere, yada bizimki gibi marin tarzı döşenmiş evlere bizim peştemallerimizden yapılan pikeleri çok yakıştırıyorum. Renk renk her birinde aklım kalıyor. Daha önceden bir tane turkuazım vardı, şimdi de siyahlı bir tane aldım.. Buradaki pike Denizli'de üretim yapan Wellstil firmasının. Eğer instagram hesabınız varsa aynı isimli hesaptan diğer çeşitlerini inceleyebilirsiniz..Bu sıralar Sahildeki Ev'e bir kaç tane yeni puf geldi.. Aslında ihtiyaç özellikle yaz aylarında kalabalık misafir geldiğinde balkonlara sandelye taşımanın zorluğundan doğdu..Puflar bizim dekorasyon anlayışımızda pek fazla kullanılmazlar nedense.. Ancak özellikle ufak mekanlarda hem sehpa, hemde oturulacak yer olarak kullanmak için süperler.. Mesela bir tanesini yatak başucuna koydum ve üzerine de mermer bir tepsi içinde ufak tefek eşyalarımı koyuyorum.. 


Marin tarzında halatlarla süslenmiş bir diğerini de balkonda kullanmaya başladım.. Yine üzerine koyacağınız bir tepsi yada sunum tahtası ile hemen şık bir sehpa haline dönüşebiliyor.. Puflar Çanakkale'de koltuk ve ve puf üreten Lorence Home firmasından.. Özellikle renk renk ürettikleri puflar her zevke ve her dekorasyon tarzına uyabilecek güzellikte.. Firmanın internet hesabına buradan ulaşabilirsiniz..

6 comments:

 1. Puflar çok yakışmış. Söylediğin gibi, hem oturma alanı hemde sehpa. :)
  Mermer tepsiyi de çok beğendim ben. :)
  Blog yazılarını özledim, nerede eski tayfa?
  Sevgiler çok ablacım...

  ReplyDelete
 2. Yine çok güzel fotoğraflar, elinize sağlık. Blog yazılarınızı okuması çok keyifli oluyor. Fırsatınız oldukça bekliyoruz. :)
  Sevgiler,
  Ayşe

  ReplyDelete
 3. Hi, Great information! Would you please consider sharing my link to your readers? Please email me back at haileyxhailey gmail.com.

  Thanks!
  Hailey

  ReplyDelete
 4. Her şey çok güzel! Muhteşem detaylar var. Blogların ihmal edildiği bir gerçek. Yalnızca sizin için değil, hepimiz için durum bu..

  ReplyDelete