Sunday, April 20, 2014

Montenegro

Gittik, gezdik, gördük, geldik... Taş evleri ile deniz kenarındaki köylerini, kentlerini, o evlerin balkonlarından sarkan çiçekleri, pencerelerinden bakan kedileri, daracık ama güzel yollarını, tarih kokan eski sokaklarını, masmavi denizini, kumsallarını, bize Datça'yı hiç aratmayan güzelim iklimini, çiçeklerini, böceklerini pek sevdik geldik.. Bir bakın bakalım fotoğraflarına, kim bilir belki bir gün sizinde yolunuz düşer..


We had a short trip to Montenegro last week. We really love that small country and all its small villages with stone houses right at the seaside.. Beautiful old towns, blue sea, empty beaches, historical places, good sea food were the other bonuses.. Here are some photos ... 
15 comments:

 1. Gezebildiğiniz için ne mutlu size. Resimler sizin gözünüzden muhteşem.
  sevgiler

  ReplyDelete
 2. Ne güzel bir yer .Fotoğraflara bayıldım.

  ReplyDelete
 3. Karlar Ülkesini izlediniz mi? Kraliçe'nin sarayı, liman, dağlar..tıpa tıp aynısı :) Filmdeki sahneleri gördüm sanki..ellerinize sağlık, çok güzel.

  ReplyDelete
 4. Bayıldım ne harika bir yermiş böyle?

  ReplyDelete
 5. İtiraf ediyorum ki bu ülkenin adını bile ilk kez duydum... Nereden aklınıza geldi buraya gitmek? Çok hoş bir yermiş, zaten taş ev hastasıyımdır, burada da bütün evler benim zevkime göre yapılmış... Muhtemelen havanın kapalı olması sebebiyle çok terk edilmiş bir yer gibi, bana biraz Gökçeada'daki terk edilmiş taş evli bir köyü anımsattı.

  ReplyDelete
 6. çok hoş bir yermiş,ne mutlu gezip görene:))

  ReplyDelete
 7. Gözlerim bayram etti, aklım ise hemen nasıl giderim düşüncesine kaydı.. Muhteşem bir yermiş, iyi ki gittiniz!

  ReplyDelete
 8. Ah muhteşem bir yer! Şahane fotoğraflar, mutlu anılar, paha biçilmez ♥

  ReplyDelete
 9. Great photos, great place!AriadnefromGreece!

  ReplyDelete
 10. harika fotograflar , kalicak yer tavsiyeniz var midir ? paylasirsaniz cok memnun olurum , tesekkurler

  ReplyDelete
 11. Ayşegül Alah içinize sindirsin, harika görünüyor..çok ta sakin ve huzurlu gibi..
  Tüm fotoğraflar için teşekkürler, sevgiler

  ReplyDelete
 12. Fotoğraflar inanılmaz güzel!!! İyi ki bizimle paylaşıyorsunuz bu güzellikleri, harikasınız....

  ReplyDelete
 13. Fotoğraflar harika. Tekrar tekrar baktım.

  ReplyDelete
 14. Ayşegülcüğüm, 2010 yılında Balkan Turu içinde gitmiştik Karadağ'a. Haberlere konu olan dolandırılmış tur mağdurları olarak, tur kapsamındaki diğer Balkan ülkeleri gibi Karadağ'ı da bu kadar detaylı görememiştik. :) Hatta Kotor yakınlarında otobüsümüz bozulmuştu da 7-8 saatimizi hiçbir yeri gezemeden otobüs garında geçirmek zorunda kalmıştık! :D Hep aklımda kalmıştı nasıl bir yer olduğu. Ne güzel oldu şimdi senin objektifinden oraları görmek! Bir daha gitmek var aklımızda, hele senin fotoğraflarını gördükten sonra... ;-)

  ReplyDelete