Wednesday, May 28, 2014

Yaz Sofraları..Günler uzadıkça, havalar ısındıkça özellikle akşam sofraları daha bir keyiflenmiyor mu? İster pencere kenarına kurulmuş küçücük bir masada, isterse balkon sefasında günün yorgunluğunu daha kolay atıyor insan..

Hafif yemekler, zeytiyağlılar, salatalar insanın karnını doyurmaya yeterken, yakılan bir kaç parça mumda, sohbetleri uzatıyor, insanın ruhunu dinlendiriyor.. Fazla değil bir ay sonra, ay bu ne sıcak, bayılıyoruz diye bağıracak olsam da, şimdilerde yazın bu usul usul gelişini çok seviyorum..


As the days are lengthening and  as the weather gets warmer, I love having our dinners at the balcony.. While some light food like salads or vegetables cooked with olive oil are enough to fill the stomoch, to light a few candles are initiating long conversations and feeds the soul.... Although I will be complaining about hot weathers in a month's time, nowadays I am enjoying the early days of summer... 

10 comments:

 1. "Huzur" fotoğraflarınızın tek özeti bu gerçekten. Bakarken bile dinginlik veriyor insana. Keyfiniz bol olsun.

  ReplyDelete
 2. Burası benim ruhumu şenlendiriyor, yüreğinize sağlık!!

  ReplyDelete
 3. Yaz akşamları, en sevdiğim akşam saatlerinde balkonda, çiçekler içinde yenen uzun yemekler...Balkonum küçük, masam da küçük ama kim gelirse mutlaka tabağa bir yer bulunuyor:)
  Maksat muhabbet diyerekten.
  Keyfiniz bol olsun sizinde...

  ReplyDelete
 4. mumlar çok başarılı, tasarım müthiş ve şık ...çok sevdim

  ReplyDelete
 5. Ne keyifli, ne huzurlu... İnsanı yine özendiriyorsunuz :) Sevgiler

  ReplyDelete
 6. Huzur buldum yine o sofraya misafir olmak vardı :)

  ReplyDelete
 7. Harika yaa her kare huzur verici süpersiniz.Sevgiler

  ReplyDelete
 8. çok hoşsunuz yine,küçük kavanozlardaki, mumlar cok hoş olmuş,elinizze sağlık

  ReplyDelete