Friday, June 27, 2014

Dallarda Kiraz.../ Cherry Season..

Her mevsimin güzelliği ayrı..İşte şimdi de en sevdiğim mevsimlerden biri başladı. Kiraz mevsimi.. Ancak Datça'da pek çok şeyi tarlasında, ağacında görme ya da yetiştirme şansımız olsa da, kiraz ve elma bunların dışında.. Çünkü her iki ağacında meyve verebilmek için kış uykusuna yatmaları lazımmış ve buraların ılıman ikliminde bunu yapamıyorlarmış.. Doğa'nın düzeni ne harika değil mi??

Size şimdiden çok keyifli bir haftasonu diliyorum..Every season brings its own beauties and delights.. Now comes one of my favorite: cherry season.. We have chance to buy most of our fruits and vegetables directly from farmers here however cherries and apples are not among them.. It looks like cherry and apple trees needs to hibernate during winter months and as we do not have real winters in this area, they dont grow well.. Isnt nature amazing?

Wish you a great weekend..  

7 comments:

 1. Ah evet, Sapanca'daki evimizin bahçesinde bir kaç kiraz ağacı vardı, kiraz fışkırırdı resmen, yerdik, dağıtırdık, yine de bozulan, çürüyen sepet sepet kiraz olurdu..Öyle serince yerleri daha çok seviyorlar..Ben sapını kaynatıp içmeyi de severim, çok ödem attırır, resmen bir kaç kilo zayıflatıverir..

  ReplyDelete
 2. Çok severim kirazı..Önceki evimiz bahçeliydi,kiraz ağacımızda vardı..Geçen sene dalından ne çok yemiştim :)
  Afiyet olsun...

  ReplyDelete
 3. Yine çok güzel tatlı kareler :)
  mutlu haftasonlarıı:)

  ReplyDelete
 4. Bayılırım. Sadece yemesi değil ağaçtaki görüntüsü de harikadır. fotoğraf kareleri keyif veriyor:)

  ReplyDelete
 5. kirazı çok severim,hele ağacından dalından yemek ayrı bir güzellik oluyor
  bir de sizin aksesuar ve sunumlarınıza bayılıyorum :)
  sevgiler

  ReplyDelete
 6. Kiraz deyince akan sular durur bende. O kadar severim yani. Hem yemesi de kolaydır öyle portakalmış,şeftaliymiş ellerimi yapış yapış yaparlar üşenirim yemem ben onları :(

  ReplyDelete
 7. merhabalar...sedir keyfide cok guzel..
  hele kiraz sepeti:))))))harika

  ReplyDelete