Thursday, July 10, 2014

Mis Gibi...

Mutfağımın bir köşesinde her zaman taze nane olmasını çok seviyorum..Komşum Fahrettin Bey sağ olsun, bahçesinde nane ektiği bir bölüm var, istediğim kadar kopartabiliyorum oradan.. Kokusu mis, tadı nefis.. Çaya, salataya, limonataya her derde deva..

Mis gibi nane kokulu bir günaydın yolluyorum bu sabah size buralardan.. I love having a bunch of fresh mint in my kitchen. It smells good, it tastes great.. Thanks to my neighbour who is growing mints in his garden, I have always easy access.. Love using them in teas, salads and lemonades..

Enjoy your day...13 comments:

 1. Bizim evde de hiç eksik olmaz taze nane :) Annem sağ olsun çok sever!

  ReplyDelete
 2. Bende bayılırım, güzel kaselere, suyun içerisine koyar bakar, koklar dururum :)
  elinize sağlık, şahane gözüküyor :)
  Ha birde günaydın :)

  ReplyDelete
 3. kokusunu içime çektim iyice, teşekkürler ;))

  ReplyDelete
 4. Taze naneler mis gibi kokusuyla insanı mutlu ediyor.Fotoğraflar ve naneler harika gözüküyor. Taze nane yetiştirmek için pazardan aldığım nanelerin köklü olanı saksılara dikiyorum.Artık fide aramak yok. İyi hafla sonları .

  ReplyDelete
 5. Aroması, kokusu, rengi, kısacası her şeyi ile harika bir bitki. Ben biraz abarttım; nane, kekik ve fesleğen ektim bahçeye.

  ReplyDelete
 6. Size de Tunaydin DATCAaaaa:)

  ReplyDelete
 7. ben de naneyi çok severim bahçeye de diktim koparıp önce kokusunu içime çekiyorum sonra da domatesin üzerine koyup zeytinyağlı yiyorum :)

  ReplyDelete
 8. Ayşegül bayılıyorum şu senin kompozisyonlarına. Ben çok üşeniyorum ,zaten görselden ziyade yazınsal hafızam ve kompozisyon yeteneğim var benim. Neyse kompozisyondan 100 aldın bu mütekait muallimeden :)

  ReplyDelete
 9. Nane en sevdiğim bitki..hele o kokusu yok mu Ayşegül..naneli herşeyi tüketebilirim, bayılıyorum..

  ReplyDelete
 10. Nane zihin açıcı ve sakinleştirici. Hatta kırlarda, böcek ısırmalarına karşı nane yaprağı ile ısırılan yer ovulduğunda kaşıntıyı alır. Büyük İslam Alimleri'nden: İmam-ı Azam'ın beden kokusu da nane gibi olduğu söyleniyor. Fotoğraflarınızı çok kıskanıyorum. İyi pazarlar.

  ReplyDelete
 11. merabalar tum blogunuzu bir kitap okur gibi bastan sona keyifle okudum bri hazine bulmus gibi ....simdi her sabah merakla bekliyorum y
  eni paylasimlari... ellerinize saglik.....

  ReplyDelete
 12. cok alakasiz olmazsa galvaniz suyla temasda kuflenmiyor mu diye ogrenmek isterim..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Küflenmiyor sadece parlaklığı gidiyor. Bende öyle sevdiğim için bazılarını özellikle suyun içinde bekletiyorum :))

   Delete