Thursday, August 7, 2014

Emaye Severler Buraya.../ Enamel Love

Bu sabah erkenden kalkınca, havayı da hafiften serinlemiş bulunca, emaye severlere bir güzellik yapayım dedim.. Tabiki önce Hera ile sahilde klasik sabah yürüyüşümüzü yaptık.. Güneş yine harika doğuyordu, fotoğrafladık, eve dönünce hemen instagram ve facebook'tan paylaştık.

We woke up quite early this morning.. After a lovely walk at the beach with beagle Hera, we shared the rising sun above the sea at facebook and instagaram.. Then I decided to make a small breakfast and as the weather is much more tolerable today took couple pictures of my blue enamels..
.

Ama önce biraz çiçek toplamak lazımdı.. Biraz zeytin dalı, biraz begonvil güne renk ve neşe vermek için yeterde artardı bile..

But first we picked some flowers.. Couple branches from the olive tree and begounvillas..Çiçeklerde yerini bulunca hemen ufacık bir kahvaltı köşesi hazırlandı..Mavi emayeler, karşıda mavi deniz keyif yapılmazda ne yapılırdı..

After the flowers found their place it was time to set the table..Sıcacık çay, çedarlı ekmek ve yumurta bu sabah için yeterde artardı bile..

Tea, cheddar toast and egg were on the menu..
Sonuçta bizim karnımız doydu, gözümüz şenlendi.. Bugün Cuma ama sizlere şimdiden çok keyifli bir haftasonu dilerim..

Wish you all a great weekend..


PS: Emayeler İngiltere'ye gittiğimizde Market Drayton'ın haftalık pazarında yaşlı bir kadının tezgahında tespit edildi. Hepsi etiketi üzerinde 1,5 - 2 pound gibi fiyatlara satılıyordu.. Emaye krizine girildi ve taşınabilecek gibi olan bütün parçalar alındı..Sahildeki Ev'de sonunda çok istediği mavi emayelerine kavuştu..

PS: I found all the enamels in the weekly market of Market Drayton. It was every enamel lovers dream to see prices as low as a pound on each piece.. So I brought back a nice bunch..


13 comments:

 1. Ne denebilir ki? Yine çok güzel hepsi. Miss gibi daha nice kahvaltılarınız olsun...

  ReplyDelete
 2. Ne güzel anlatmışsınız yine. Hayal ettim bir an kendimi sizin yerinizde. Denize karşı kahvaltı, çiçekler, harika bir sofra, sakinlik, dinginlik... Tek kelime ile
  "yaşıyorsunuz" gerçek anlamda bizse sanırım sadece hayatta kalıyoruz.
  Bizim için de tadını çıkartın, sevgiler

  ReplyDelete
 3. Ben de tam soracaktım ki, cevabımı aldım, güle güle kullan, sizin eve yakışır, nicelerini de bulman ümidiyle..Bizlerin de burada rastlamamız dualarıyla..

  ReplyDelete
 4. İstanbul'u yine kara bulutlar kapladı. Gök gürlüyor! Birazdan ha patladı, ha patlayacak!..
  ama öncesinde sayfanızdaki bu harika görüntüler içimi açmaya yetti..
  emayeler, çiçekler.. her biri çok güzel .)
  bu güzel sunumlar için teşekkürler...
  sağlığınız, keyfiniz ve güzel haberleriniz olsun hep...
  sevgilerimle...

  ReplyDelete
 5. Sevgili sahildeki ev emayelere bayıldım Beni, onların değerini bilen birilerinin alması ayrıca mutlu etti. Size de mutlu ve sağlık dolu bir hafta sonu olsun. güzellikleri paylaşmak dileğiyle esenkalın.

  ReplyDelete
 6. Vallahi biz de işteyiz şu an... (geçi öğle arasındayım ama...)
  :))
  Sizin bari kafanız rahat olsun:)

  ReplyDelete
 7. çok güzeller iyi ve güzel günlerde kullan

  ReplyDelete
 8. Emaye krizine girenler için en güzel ilaç bu olmuş.
  Bu arada benim emayecimde ne var ne yoksa Alaçatıdaki Asma Yaprağı toplamış,neyse ki önce benim elememden geçmişlerdi de gözüm kalmadı :)
  Sağlıkla kullan Ayşegülcüğüm ,yakışmış evine ♥

  ReplyDelete
 9. İyi günler de kullanın hepsi çok güzel.

  ReplyDelete
 10. Emayenın yenıden yıldızı parlıyor olsa gerek.Bir kaç dekarosyan önerisinde de gördüm. Şık duruyor. Güle güle kullanın.

  ReplyDelete
 11. I love your pictures
  ♥doris

  ReplyDelete
 12. I love the blue color of enamel dishes. I have many cobalt items in the kitchen right now :)
  Looks beauty and yummy :)
  marta

  ReplyDelete