Thursday, March 19, 2015

Mart kapıdan baktırıyor..Balkondan dışarıya baksanız, güneş, deniz, papatyalar , her yerden fışkıran çiçekler, bahar tam zamanlı gelmiş diyebilirsiniz.. Ama biraz evvel Hera ile sitenin biraz dışında bulunan geridönüşüm kutularına evde birikmiş, şişeleri, kağıtları götürüp bıraktık. Koştura koştura gittik, donmuş vaziyette koştura koştura geri döndük.. O kadar soğuk hava anlayacağınız..

Gelirken artık her tarafı kaplayan sarı güzellerden de iki dal almayı ihmal etmedik.. Dışarıdaki yalancı bahar, eve sahici olarak giriverdi.. Çare yok bir kaç gün daha içerilerden bakmaya devam edeceğiz dışarılarda coşan bahara.. 
When I look outside, its possible to see all the signs of a beautiful spring.. Blue sky, turquoise sea, daisies in the fields, flowers blooming everywhere... But in reality, it is freezing outside.. Hera and I took the empty bottles and discarded papers to recycle boxes in the morning and we were aiming to take a short walk afterwards but as soon as we finished our job, we rushed back home.. Its that cold outside.. 

But we didnt forget to pick some mimosas to bring the spring inside.. I guess we have to wait couple days more to enjoy spring inside and outside..
Hestia da dışarı çıkmayı reddediyor..

Hestia, also refuses to go outside..Bu arada bu soğuk günlerde halimiz böyle.. Kimi zaman Hera kapıyor battaniye altını, kimi zamanda Hestia..

And this is our cold day activity.. Girls are racing with each other to grab the favorite place under the blanket..
9 comments:

 1. Köpeğinizle olan resim içimi ısıttı ;))) Ben de battaniyenin altındayım şu anda ama zevk için değil çalışmak için bir şeyler okumak biraz can sıkıcı :/

  ReplyDelete
 2. Spring is in the air! I love this time of year, so many colors and smells in the air!

  ReplyDelete
 3. Dün sabah İstanbul'da kar atıştırdı, yarın da sulu kar geliyormuş. Bahar bir türlü gelemiyor bu yıl.

  ReplyDelete
 4. Hera çok şanslısın sıcacık battaniye , renkli ahenkli bir evin dahası seni çok seven @sahildekiev var bu soğukta !❤

  ReplyDelete
 5. Battaniye güzelleri :)
  Bahar bu yıl pek nazlı , gelesi yok ...

  ReplyDelete
 6. Resimlere bakinca yine icim acildi, elinize, gönlünüze saglik.

  ReplyDelete
 7. Harikasınız....buarada battaniye süper olmuş ellerinize sağlık....Ncl

  ReplyDelete
 8. Spring is taking her time to arrive this year.

  ReplyDelete
 9. Merhabalar,
  Harika bir zevkiniz ve bunu yansıtan harikulade bir bloğunuz var.Sizi öncelikle çok tebrik ediyorum.
  Resimdeki sandığı çok sevdim.Önündeki ahşap boyamayı kendiniz mi yaptınız?Bende evimin giriş kısmındaki alanı böyle bir sandık ile güzelleştirmek istiyorum.Bu konuda bilgisi olanlar paylaşırsa ,çok sevinirim.

  İlknur

  İzmir'den sevgilerle:)))

  ReplyDelete