Thursday, March 24, 2016

Nisan geliyor..

Her yıl Nisan ayı yaklaşırken ayrı bir heyecanlanıyor, ayrı bir mutlu oluyorum.. Çünkü günden güne ısınan havalar bizi artık dışarılara çağırıyor ve yavaş yavaş küçük balkonumuzu düzenlemeye başlıyoruz...

Dün blog yazımda da yazdığım gibi Datça'da feci bir fırtına vardı, neredeyse kafamızı kapıdan dışarı çıkartamadım.. Ama klasik Datça havası bu sabahta şıkır şıkır harika bir havaya uyandık.. Baktım sevgili balkona çıkmış hava da mis bende oraya hazırladım kahvaltıyı..Sonra da neredeyse bu saatlere kadar orada oturduk.. Tabii bir iki kare fotoğraf çekmeden de olmazdı..  


Daha yapılacak tonla iş var balkonda.. Öncelikle kışın yaktığımız odunların kalkması lazım,sonra çiçeklerin yenilenmesi gerek ki en sevdiğim kısmı o bu balkonu açma olayının.. Bayılıyorum yeni yeni çiçekler ekmeye, geçen yıldan kalanların bakımlarını yapmaya.. Bu yıl daha önce de yazdığım gibi bu balkona eski bir ahşap masa aldık, sonra da yine ikinci el beyaz bambu sandalyeler..  Geçen yılki halinden bayağı farklı olacak bu yıl anlayacağınız.. Çiçekleri böcekleri iyice yerleşsin hemen size uzun uzun fotoğraflarım... As April is quickly approaching, outdoors are starting to call us. Yesterday there was a pretty heavy storm but today its all sun shine and calmness.. So we are slowly starting to open our balcony.. We still have tons of stuff to do there before it is ready but I love every step of it.. Especially planting new flowers part..
7 comments:

 1. Evet ya bahar gelsin de bahçeye çıkalım Ayşegül !
  Bu arada Bruce Wills bakışlı oğlan havayı güzel görüp çapkınlığa çıkmış herhalde hiç değilse kuyruğunu görseydik :-)

  ReplyDelete
 2. Fotoğraflar sıcacık ne güzel, yorucu olsa da tatlı telaşlar bunlar bende yavaş yavaş başlamalıyım bir yerlerden hazırlıklara kolaylıklar diliyorum mutlu cumalar.

  ReplyDelete
 3. Papatyalar baharın müjdecisi sanırım her evde yavaştan kıştan kurtulma telaşı başlayacak size şimdiden kolay gelsin.

  ReplyDelete
 4. Bahar; papatyalar, kırmızı ve ayrıntılarıyla balkonunuza gelmiş 😊

  ReplyDelete
 5. Sıcaklar geliyor :d ateş bastı
  http://www.guncelicerik.com

  ReplyDelete
 6. Sıcak çok fazla olcak gerçekten.

  ReplyDelete