Monday, June 27, 2016

Sıcak yaz..

Bu yıl ne kadar hızlı ve erken bastırdı yaz sıcakları değil mi? Bir iki gün öce bir yıl önce instagrama koyduğum fotoğraflara bakıyordum.. Tam bu dönemler için yaz bir türlü gelmek bilmiyor, deniz de sanki Aralık ayında girdiğim denizlere benziyor diye yazmışım.. Hatta soğuktan 10 gün denize girmediğim zaman olmuş ki ben deniz keyiflerimi sağlığım yerinde oldukça hiç aksatmam..Tabii Haziran'da aniden bastıran Ağustos sıcakları bizi topyekün pestil gibi yere serdi.. Evle falan hiç ilgilenemedim, hiç doğru dürüst fotoğrafta çekemedim.. Hatta bazı günler o kadar sıcakti ki, yemek yapmayı bırakın, sofra bile kuramadım.. Datça'ya inip ayak üstü bir şeyler atıştırdık hep..Ama bugün hava biraz serinleyip, rüzgarda püfür püfür esmeye başlayınca ilk iş önce evi toparladım.. Şİmdi de akşam için dışarıya güzel bir sofra kurdum.. Gece olup mumlarımızı, fenerlerimizi yaktığımızda çok hoş bir atmosfer oluyor bu balkonda.. Fazla rüzgar olmadığı bir gün söz sizler içinde fotoğraflarım..


Bu ne biçim sofra sadece meyve var demeyin.. Bu buram buram yaz sofrası.. Önden bir börek gelecek sonrada iş bitecek :))  Mutlu akşamlar bizden size...


Aslında bu akşam annem gelecek yemeğe ama  şeref konuğumuz Hestia şimdiden oturmuş bile.. Neyse onu ağırlamak çok kolay Hera ve Ares'in aksine o kendi mamasından başka hiç bir şey yemez..


6 comments:

 1. Ben de sıcaklardan çok şikayetçiyim Ayşegül , benzer şeylerden sözeden bir yayın yaptım ama henüz güncellenmemiş. Blogger bunu bana ve birkaç arkadaşıma yapıyor sana da yapıyor mu ?
  Her neyse yaz sofrası demek meyva demek benim için de...
  Afiyet olsun !

  ReplyDelete
 2. Sıcak kavuruyor, hiçbir şey yapamıyorsun . Biraz kendimize geldik. Sahi Ayşegül Hanımcım her ay yapılacaklar listesini bekliyorum, ki motive etmeye yeterli geliyor bana. Yapmak ve uygulamak için çalışıyorum ☺ Nilgün Hanımcım ( Nilgün Torunoğlu )pozitif enerjisiyle, farkındalıklarıyla güzel arkadaşım. Harikasınız arkadaşlar ❤

  ReplyDelete
 3. Bana kalsa tüm yazı karpuz peynirle geçiririm.

  ReplyDelete
 4. Sevgili Ayşegül Hanım,

  Instagram'dan yazma imkanım yok. Onun için buradan yazıyorum. Güzel ülkemin şu an içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalmadığınız için size teşekkür etmek isterim. Zaten çok duyarlı ve çok az insanda görülen ve çizgisini ne olursa olsun bozmayan kişiliğinize hayranım. Sizi en azından ben, bunun için seviyorum. Ayrıca, yaşamımıza renk katıyorsunuz. Instagram da bir yorumda yazılmıştı, Rich Markasının Multi Surface Akrilik boyasını hiçbir astar kullanmadan doğrudan plastik saksılara ve metale uyguladım. Şimdilik yağmurdan bile etkilenmedi. Ayrıca, bir kat boya ile kapanıyor ve çabucak kuruyor. Belki size bir yararı olur diye yazdım. Mevlana'nın bir deyişi ile kapatayım; Bazen bitmek bilmeyen dertler üzerine yağar. Ama unutma ki, rengarenk gökkuşağı yağmurdan sonra çıkar. Biz o günleri umutla bekliyoruz. Kucak dolusu sevgiler.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Güzel mesajınız için çok teşekkür ederim Öznur hanım.. Rich boyasını bende not almıştım ama hiç denemedim, sizin bu yorumunuzdan sonra rahatlıkla kullanacağım çok teşekkürler..

   Delete