Saturday, March 30, 2013

Balkon'dan...

Kış aylarında evdeki en keyifli köşelerimizden biri üst kattaki balkonumuzdur..Özellikle yağmurlu fırtınalı günlerde sıcak bir bardak çay alıp, köpüren deniz dalgalarını seyretmenin, fırtınanın sesini dinlemenin keyfine doyum olmaz...Ama evdeki her keyifli köşe gibi burasıda bizim Hestia ve Hera hanımlar tarafından her zaman bizden önce kapılır...

During winter months our second floor balcony is really a great place to watch the rain and storm and  the sea with a hot cup of tea..But like all the cozy and comfortable places of the home, the place is usually taken by Hera the dog and Hestia the cat...Mayıs ayı başlarında 3-4 günlüğüne Fethiye -Antalya civarlarına gitmeyi planlıyoruz..Likya yolu hep planladığımız, hep de bir şekilde ertelediğimiz bir aktivite..Bu yılda kızları çok uzun süre bırakamayacağımız için,en sevdiğimiz gezi türlerinden biri olan antik şehirler turu yapmayı planladık. Geçen Ekim ayında Denizli'de Hierepolis,Laodikis ve sonrasında Burdur'da Sagalassos ve Kybria antik kentlerini gezmiştik, tadı damağımızda kalmıştı..

At the beginning of May we are planning a short trip around Fethiye and Antalya..For years we are dreaming of walking the antic Lycian way but as we cant leave the girls long enough, we will settle with another favorite activity of ours..Visiting ancient cities..Last October we went to Hieropolis and Laodikia in Denizli and Sagalassos and Kybria in Burdur..It was such a great trip...Kışın balkonda duran koltukları, havalar ısınır ısınmaz ön veranda'ya çıkartırız..Ama bizim açımızdan değişen pek bir şey olmaz, koltuklar hemen evin asıl sahipleri tarafından kapılıverir...Bizim evin halleri böyle bir şey işte...

When the summer comes, we moved the chairs at the balcony to our small verandah...But nothing changes as far as, we, the humans of this house concern...They are still occupied by the girls..Well, this is our life...12 comments:

 1. HANİ KAHVENİZ, ÇAYINIZ ? HAYDİ HEMEN DEMLEYİP BİR KEYİF YAPIN.ELİNİZE SAĞLIK...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ama nane çayımı demledim ya :)) Malum son seyahatimiz Fas'ydı, her şey Fas usulü...

   Delete
  2. tamam nane çayı da olur ama yarın sabah mutlaka kahve olsun şöyle Fas usulü madem :))

   Delete
 2. İnanın bir ahhh çektim,yazın tatile çıktığımıza size nasıl gelesim var anlatamam!Yanarım yanarım şu kedicik kadar keyif yapamadığıma yanarım. :) Dekorasyon yine harika.Bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için teşekkürler..

  ReplyDelete
 3. Kızlar çok huzurlu görünüyor...

  ReplyDelete
 4. Fotoğraflardan içim açıldı gene.Tura gidiyormuşsunuz,iyi eğlenceler bize de tur dönüşü güzel fotoğraflar :)

  ReplyDelete
 5. harika fotoğraflar ve o nasıl güzel bir köşe, koltuk sahipleriyle elbette:)

  ReplyDelete
 6. Likya yolu benim de hayalim...Belki bigün olur..Eşim rehber olduğu için sık yapar bu turu ama gel gör ki henüz birlikte yapma fırsatı bulamadık..
  Balkon sefası başlamış..Oh,keyfiniz daim olsun,
  mutlu bir haftan olsun..

  ReplyDelete
 7. I understand very well why Hera and Hestia, "the girls" as you name them are part of the family:) My son lives in Canada for 16 years already, and my daughter is now in Germany for several months. So, Caro, our dog, is our "grandchild":)

  ReplyDelete
 8. İz TV'de Likya ile ilgili güzel bir belgesel vardı, youtube'ta falan varsa izleyebilirsiniz.
  Çok uzun yıllar turizm işi yaptım, eşim de eski rehber..bu deneyime dayanarak söyleyebilirim ki 3-4 gün az gelebilir..
  İnanılmaz keyifli bir destinasyondur, şimdiden bon voyage!

  ReplyDelete