Friday, January 16, 2015

Ölçü kaplarında sevgi..Sanki çok pasta börek yaparmışım gibi dizi dizi ölçü kabı almışım kendime.. Daha halbuki şunun şurasında beş yıl önceye kadar mini mini bir mikrodalga hariç fırınım bile yoktu.. Beni bilirsiniz, onu bunu vazo, şunu bunu bardak olarak kullanmaya bayılırım, e tabii bunlarda bugün mumluk oldular.. Zaten yazık değil mi bu güzellerin pişirmeden pişirmeye ortalıklara çıkmasına, dolap köşelerinde beklemelerine.. Sizde bir bakın bakın bakalım dolaplarınıza, farklı farklı kullanabileceğiniz neler bulacaksınız.. Ben seviyorum evde ufak tefek değişiklikler yapmak için dolap arkalarında dolanmayı..I love using various objects other than their intended purposes.. Most of my vases are either empty cans or jars as well as some of my favorite glasses.. Lately I am in love with my new measuring cups.. But why wait to use these lovelies from baking to baking.. So in order to see them everyday, now they become my new candle holders..

How about you? Do you love using some objects other than their original purposes?
16 comments:

 1. böyle güzel ölçü kaplarım olmadı hiç, olsaydı katiyen dolabın içine giremezlerdi ki:)))

  ReplyDelete
 2. Açıkçası, ben bu güzelliklerin ölçü kabı olduğuna pek inanamadım. Bu kadar şirin ölçü kabı mı olur? :))
  Fotoğraflar yine oldukça, güzel ve iç açıcı...
  Mutlu hafta sonları. :)

  ReplyDelete
 3. Hayatımda böyle güzel ölçü kabı görmemiştim, bayıldım bayıldım. Bence çok da iyi etmişsin, dolap içlerinde ne işi var bu güzellerin.

  ReplyDelete
 4. Merhaba. Ölçü kapları zevkli renkli yaratıcı kişiliğinizin ölçüsü olabilir mi Ayşegül Hanım♥♥♥Bugün sabah yoksun facebook, instagramda merak etmiştim . Şükran Kılınç

  ReplyDelete
 5. aaa harikalar bayıldım tek kelime ile. Kesinlikle doğru söylüyorsun; bu güzeller kıyıda köşede kalmamalıymış...Ünver

  ReplyDelete
 6. Yok ya, imalat hatası bu, mumluk yapacaklarmış, yanlışlıkla içine ölçü yazmışlar, deli mi bunlar ya? :)) Dükkanlardaki mumlukların çoğu da nefis ölçü kabı olur, öyle düz, öyle renksiz..

  ReplyDelete
 7. Bence mumluk olarak şahane duruyorlar bayıldım :)

  ReplyDelete
 8. Aaa böyle güzel ölçü kabı mı olur, olurda kullanmaya kıyabilirmi insan bilemedim:) Çok cici olmuş, neşe getirsin evinize. Ellerine sağlık:)

  ReplyDelete
 9. Çok güzeller! Muhtemelen yurtdışından aldınız bunları ama yine de bir şansımı deneyip sorsam, nereden aldığınızı :)

  ReplyDelete
 10. ay çok güzel ama bunlarrrrrrrrr bayıldımmmm :))

  ReplyDelete
 11. Harikasınız, herşeyi değerlendirmenize bayılıyorum.Bunlarda inanılmaz şirinler,keyifle kullanın.

  ReplyDelete
 12. Hi! I`ve just found your blog and I am very impressed with your work! I love your style so I will stay around here :)
  Greetings from Serbia!

  ReplyDelete
 13. Bence bunlar zaten ölçü kabı değil...Değildir yani ;)

  ReplyDelete
 14. ama ama ama... bu kadar şirin ölçü kabı olur da çekmecede filan saklanır mı hiiiç, kullanmaya bile kıyılmaz kiii, en güzeli böylesi işte :)
  bayıldııım, kıskandııım... harikasın :)

  ReplyDelete
 15. Çok şaşırdım, aynı setten ben de var. Fakat içinde ölçü ibareleri yok. Hatta "Ölçü kabı mı bunlar?" diye sorduğumda da, "Hayır kase!" demişti tezgahtar arkadaş...
  Sayenizde ölçü kabı olarak da kullanılabileceğini öğrenmiş oldum. Ha kullanır mıyım onu bilemem! :)
  E

  ReplyDelete