Sunday, January 11, 2015

Turkuaz'a dönüş...

Kim ne derse dersin her coğrafyanın farklı bir yaşam biçimi var.. Misal biz.. 1 hafta havalar soğudu, perişan olduk buralarda.. Halbuki Akdeniz demek güneş demek, ılık kışlar demek, yaz kış açık pencereler kapılar demek, daha da önemlisi dışarılarda bir hayat demek..Beden de, ruh ta alışık değil soğuk havalara..

Dün nihayet hava yine 15 dereceleri bulunca, ilk iş attık kendimizi dışarılara.. Uzun uzun yürüyüş yaptık deniz kenarındaki tarlaların arasında.. Bir mutluluk, bir hafiflik bizde..1 haftada hemen özlemişiz dışarılardaki çiçeği böceği...Eve döner dönmez, bahar renkleri istedim etrafımda. En kolayı da hooop yastıkları değiştirivermek.. Bu turkuaz yastıklarım Sevgili Selin Tijen Kumral Hanımın ( instagaram @jenartlife)    hediyesi bana.. Sandık dibi, dolap köşesi bekleyen eski dantellerden böyle güzel yastıklar yapıyor yeniden hayat veriyor onlara..Mis gibi oluveriyorlar.. Ellerinize sağlık ve çok çok teşekkürler tekrar Selin Hanım.. Sayenizde turkuazlanıverdik işte..

Yeni haftada herkese bahar hafifliği, bahar duyguları diliyorum.. 
5 comments:

 1. Çok güzel yastıklar. Yapanın ellerine sağlık, sende gülegüle kullan....Ncl

  ReplyDelete
 2. Her şey mükemmel yabancı dekorasyon dergilerindeymiş gibi sanki...

  ReplyDelete
 3. Merhaba,
  Bloğumun adı Mai, kızımın adı Selin
  Dolayısı ile bloğa girip ilk okuduğum yazı olan "Turkuaz'a Dönüş" e ayrı bayıldım.
  Resimler de çok güzel anlattıkların da.

  Takipteyim.

  ReplyDelete
 4. bence de kesinlikle mavi çok daha güzel oluyor; insana enerji veriyor; ve gerçekten senin evine çok yakışıyor...Ünver

  ReplyDelete