Sunday, February 15, 2015

Son sıralar....

Hep blog yazmayı, spor yapmaya benzetirim. Bir kez ara verdiniz mi, tekrar başlaması çok ama çok zor oluyor.. Hem verdiğim arayı kapamak, hemde işe bir yerlerden tekrar başlamak için,işte son sıralarda ben....  • Tunus'a kısa bir tatile gittik.. Her yeni ülke beni bir şekilde heyecanlandırmıştır ama Tunus öyle olmadı.. Çok seyahat etmenin, kötü bir yan etkisi mi bilmiyorum ama bir iki şey hariç beni şaşırtan, mutlu eden an'lar olmadı.. Orada çektiğim fotoğraflardan bir yazı hazırlamayı düşünüyorum ama o taraflara gitmeye niyetiniz varsa kesin Fas derim.. Tunus'a belki bir kaç yıl daha zaman vermek lazım..
 • Tunus'tan döndüğümüz akşam  köpeğimiz Hera'nın  kaybolduğunu öğrendik.. İnsan bu tüylü çocuklara kalbinin ve evinin kapısını açınca, bir gün seni deliler gibi üzerek gideceklerini biliyor ama ben bu kadar kısa olabileceğine hiç hazırlamamışım kendimi.. Sevgili ile gece gündüz, yağmur çamur demeden 3 gün boyunca onu aradık.. Dirisini bulamayınca ölüsünü aradık, ilanlar astık ama galiba en çokta birbirimize fazla göstermemeye çalışarak gizli gizli ağladık.. Allaha şükür sapasağlam bulundu sonunda.. Yandaki bir sitenin üçünü katta inşaat halindeki bir dairesine girmiş. İçerde de bir şekilde bir oda kapısı üzerine kapanmış. Sokak kapısı açık olunca da bizde dahil hiç kimse oraya çıkıp onu aramamış.. Çok susuz kalmıştı, çok uykusuzdu ama şimdi harika, yine sokaklarda koşturup oynuyor...  
 • Seyahat yorgunluğu, üzerine Hera stresi, son yıllarda hiç hastalanmadığım kadar ağır hasta oldum.. Yüksek ateş, öksürük ve bilumum aksesuarları.. Hala bir türlü iyileşemiyorum..
 • Ve malum ülkenin gündemi.. Gencecik bir kız inanılmaz bir vahşete uğruyor ve ben kimi insanların bu konudaki yazdıklarını okuyunca insanlığımdan utanıyorum.. Herkes her şeyi ne kadar çok biliyor ve tek doğru onların doğrusu değil mi? Hayatımın hiç bir döneminde bu kadar çok ''iyi ki çocuğum olmamış'' dememiştim.. Benim açımdan ne yazık ki ülkemin geldiği durum budur..
 • Bahar ara ara kendini gösterse de bu yıl kış ve soğuk yordu beni.. Güneşe, dışarılarda geçirdiğim uzun uzun zamanlara hasret kaldım..Çok özledim baharları.. 
Ay ne karamsar bir yazı oldu bu böyle.. Artık bitirmeliyim.. Beni merak etmeyin bu sıralar biraz karalardayım ama beni bilirsiniz çiçeklerim, böceklerim derken hemen yine şıkır şıkır oluveririm.. Yine bir dolu güzel fotoğraflar ve projelerle çok yakında yine buralardayım..Lately,

 • We returned from our trip from Tunisia.. I always love travelling but this time I couldnt find the pleasure that I always find.. Maybe its Tunisia, maybe it was me.. But if you are planning to travel to that region, definitely try Morocco first..
 • On our return we found out that our dog Hera went missing.. We looked for her for 3 days.. I painfully thought that 5 years were what we had.. But fortunately we found her stucked on an empty third floor apartment.. Thank God that she is unharmed and healthy..
 • High fever and terrble coughing are highlighting my recent days... Its been such a long time that I felt this much ill..
But anyhow, I will be back with new projects and happy photos very soon..

11 comments:

 1. The most important thing is that Hera is back!Get well soon and I am sure more beautiful trips will follow!AriadnefromGreece!

  ReplyDelete
 2. Oh no, you scared me when I heard Hera was missing. She looks so contented in the chair. Glad you found her. How odd to find her like that. My husband's aunt has lived in Tunis for more than thirty years, but we've never had a chance to go. Too many other places to visit.

  ReplyDelete
 3. Öncelikle çok geçmiş olsun. Tunus bende de hiç iz bırakmadı tekrar görmek isteyeceğim bir yer değil. Özgecan için ise diyecek bir şey bulamıyorum ne desem ailesinin acısının yanında hafif kalıyor, bazen ne şanssız bir coğrafyadayız diyor insan kötü insanların olduğu , tecavüz edenin bir kaç yılda hapisten çıktığı...üzgünüm hem de çok...

  ReplyDelete
 4. Son günlerde aldığım en güzel haber herhalde Hera'yı bulmanız oldu. Çok sevindim. Geçmiş olsun tekrar.

  ReplyDelete
 5. I wish you good health. I am very glad you found Hera!

  ReplyDelete
 6. Hera'nın bulunmasına çok sevindim. Biliyor musun, onun sürmeli gözleri ve bakışları beni fotoğrafından bile etkiliyor.. Kaybolduğunu öğrenince gözlerim doldu. İlanı twitter'dan paylaştım ve her gün dua ettim bulunması için. Mutlaka biraz hırpalanmıştır ama önemli olan şimdi yuvasında, sizlerle olması. Gözünüz aydın! Darısı diğer kayıp canların başına.

  ReplyDelete
 7. Çok geçmiş olsun Ayşegül Hanım... Özgecan yitip giden bir can... yazıklar olsun... "Herkes her şeyi ne kadar çok biliyor ve tek doğru onların doğrusu değil mi?" diyerek özetlemişsiniz, çoook doğru... Hera'nın bulunması çok sevindirici, nasıl da tatlı tatlı bakıyor sevildiğinden emin bir halde. Sevgiler Sema

  ReplyDelete
 8. Thank goodness Hera is safe and sound.

  ReplyDelete
 9. Öncelikle çok geçmiş olsun ,kış hepimizi yordu gerçekten.Heranın bulunmasına çok sevindim.o tatlı burnundan benim için de öpün ve çabucacık iyileşin inşallah.

  ReplyDelete
 10. H,ç çocuğum yok demeyin bence nasıl üzülmüşsünüz köpeğiniz için :( Bulmanıza inanın kendim bulmuş kadar sevindim o korkuyu çok iyi anlayabiliyorum benim de kedim ve köpeğim var . Özgecan için yazılan yorumları ben de gördüm o nu öldüren sapıklardan hiçbir farkları yok gözümde , yayınlarınıza bayılıyorum çok ara vermeyin ne olur :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Çocuğum yok demeyin bence nasıl üzülmüşsünüz köpeğiniz için :( Bulmanıza inanın kendim bulmuş kadar sevindim o korkuyu çok iyi anlayabiliyorum benim de kedim ve köpeğim var . Özgecan için yazılan yorumları ben de gördüm o nu öldüren sapıklardan hiçbir farkları yok gözümde , yayınlarınıza bayılıyorum çok ara vermeyin ne olur :(

   Delete