Friday, September 20, 2013

Yeni Bahçe Yolu / New path in the gardenGeçtiğimiz Mart ayında bahçemizdeki çirkin beton yolu söküp yerine eski demiryolu kalasları yerleştirdiğimizi burada yazmıştım..O zaman çektiğim fotoğraflarda bahçe yeni kazılmış olduğu için çok iyi gözükmüyordu..Ama şimdi etraflarındaki çimler yeniden uzadı ve tam istediğimiz hale geldi..Geçen akşamda Datça'nın o meşhur rüzgarı müsade edince bahçede mumlar da yaktım..

Last March we replaced an old and ugly concrete path at our garden with some old logs from the railways. You could see how it looks before and the replacement project here..The photos I took at that time were not very nice becaouse all the grass were gone due to digging..But now its in a perfect shape and when the stubborn wind of Datca let us, I finally light candles in the garden..


20 comments:

 1. :) Ne kadar huzur vericidir o yoldan geçmek kim bilir. Harika olmuş kelimesi az kalacak.

  O çiçek koklayan minik burunları nazikçe öpmek istiyorum ayrıca. :)

  ReplyDelete
 2. O zaman da fikri çok beğenniştim, şimdi son halini görünce bayıldım. Gelip üzerinde seke seke yürümek istiyorum :))

  ReplyDelete
 3. Eski halini şimdi gördüm. Beton yolu sökmekle ne kadar doğru bir iş yapmışsınız. Şimdi sanki o kalaslar hep ordaymışcasına doğal görünüyorlar. Ellerinize sağlık. Kavanozlar içerisindeki çiçekler de inanılmaz romantik duruyorlar.

  ReplyDelete
 4. Kendimi bir dekorasyon dergisinde hissettim. Ne güzel, ne huzur verici kareler...Keyifle izliyorum:)

  ReplyDelete
 5. Aysegul ablacigim cok guzel olmus.Tamamen yerlesmis yerine.Bir de yeni headerin super olmus.Renkler ve dizayn harika.Havalar sogudu bikinili hanimi gorunce kiskanabilirdik. :)

  ReplyDelete
 6. çok güzel olmuş bayıldım :-))

  ReplyDelete
 7. Çok güzel olmuş çok...Üzerinden mutlu mutlu geçmeniz dileğiyle.
  Sevgilerimle

  ReplyDelete
 8. Çok güzel gçzüküyor. Doğal bir yolmuşçasına... Hera ve Hestia'yı öperim :)

  ReplyDelete
 9. Çok romantik olmuş :)
  Ayşegülcüğüm sizin oralarda çim güzel galiba,bizim bahçelerde yaz sonu yine çim falan kalmadı :(

  ReplyDelete
 10. Gül döktüm yollarına olmuş tam:) çok beğendim. Bu arada evin kızlarıda iş başında:) Meraklılar ya, çok tatlılar...

  ReplyDelete
 11. zaten o ağaçlar başlı başına bir hazine...birde yemyeşil çimler ve naif çiçeklerle süsleyip hayranlık yararan bir görsel şölen yaratmışsın...en sevdiğim şeydir çıplak ayak çime,toprağa basmak..bir an basıverdim sanki :)

  ReplyDelete
 12. BBC'nin dekorasyon programlarını çok izlerdim eskiden. O programlarda çok kullanırlardı bu eski demir yolu kalaslarından bende hayranlık içinde bakardım onlara. Türkiye de ulaşılabilir bir şey olduğunu hiç düşünmemiştim doğrusu... Harika olmuş...

  ReplyDelete
 13. harika bir fikir, sonuç muhteşem olmuş. ellerinize sağlık. dekorasyonu da oldukça şık yapmışsınız. çok beğendim. Datça'ya sevgiler...

  ReplyDelete
 14. çok beğendim. huzurlu ve romantik :)kitabım ve cayımla burada olduğumu hayal etmek dahi mükemmel.

  ReplyDelete